Ştiri recente

turistic

Hramul bisericii Sfântul Ioan de Nepomuk din Huta Certeze

DSC_0559 Ziua de luni, 16 mai, pentru oamenii din Huta Certeze,a fost una de mare însemnătate. Biserica romano catolică din localitate şi-a serbat hramul, la evenimentul religios participând sute de credincioşi.

La sărbătorirea hramului bisericii Sfântul Ioan de Nepomuk a participat și președintele Consiliului Județean Satu Mare, Adrian Ștef și managerul public al județului, Nicolae Bura.
Ca de fiecare dată, președintele Consiliului Județean Satu Mare și astăzi a fost alături de credincioși, subliniind faptul că autoritățile trebuie să fie alături de biserică.
Președintele Consiliului Județean Satu Mare, Adrian Ștef a declarat că în cei patru ani de mandat a sprijinit mereu proiectele și investițiile bisericilor, indiferent de rit.