Ştiri recente

turistic

Locuințe pentru tineri specialiști în domeniul sănătății

DSC_0059Astăzi, 12.07.2016, a avut loc predarea amplasamentului către executant, în vederea demarării lucrărilor, fiind asigurate pentru acest an sumele necesare realizării lucrărilor.

Denumirea obiectivului : Locuinţe pentru tineri, destinate închirierii
Judeţul Satu Mare, municipiul Satu Mare, str. Tudor Vladimirescu, nr. 7, specialişti din sănătate

Beneficiar : Consiliul Judeţean Satu Mare

Consiliul Județean Satu Mare a inițiat obiectivul de construire a unui bloc de locuinţe destinate închirierii către tinerii specialişti din domeniul sănătăţii, cu 16 unităţi locative şi regim de înălţime St+P+3E, pe amplasamentul din municipiul Satu Mare, str. Tudor Vladimirescu nr.7.

Pentru realizarea acestui obiectiv s-a obținut finanțarea prin Programul guvernamental ,,Construcţii locuinţe pentru tineri, destinate închirierii, specialişti din domeniul sănătăţii” al Agenţiei Naţionale pentru Locuinţe (ANL), din bugetul Ministerului Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice.

Valoarea investiţiei: 3.023.226 lei (inclusiv TVA)
Din aceasta finanţată de ANL 2.847.648 lei (inclusiv TVA)
Din care C+M 2.272.012 lei (inclusiv TVA)

Valoarea contractată a lucrărilor de execuție a blocului de locuințe: 1.621.492,54 lei, fără TVA.
Executant: ROMTEHNIC CONSTRUCT S.R.L. Negrești Oaș, județul Satu Mare

Amplasament :
Terenul situat în Judeţul Satu Mare, municipiul Satu Mare, str. Tudor Vladimirescu, nr. 7, în suprafaţă de 820 mp, aparţine domeniului public al judeţului Satu Mare şi este în administrarea Consiliului Judeţean Satu Mare.
Acest teren a fost pus la dispoziţia Agenţiei Naţionale pentru Locuinţe de către Consiliul Judeţean Satu Mare, amplasament liber de orice alte sarcini, în vederea realizării investiției.
Locuinţele propuse se compun dintr-un bloc cu un regim de înălţime St+P+3E, însumând 16 apartamente, 8 apartamente de 1 cameră și 8 de două camere, câte 4 pe fiecare nivel.

Caracteristicile principale ale construcţiei
– Suprafața construită la sol S=282,20 mp