Aktuális hírek

turisztika

„DANŢU’ LA ŞURĂ”(Tánc az istállóban)

Afis_ (3)A Szatmár Megyei Hagyományos Kulturát Megörző és Támogató Központ, a Szatmár Megyei Tanács támogatásával szervezi meg, hétfőn, május 2-án , 14.00 órai kezdettel a IX. „DANŢU’ LA ŞURĂ”(Tánc az istállóban) folklore fesztivált.

Ez egy bükkaljai szokás, melyet a helyi ifjak szerveznek az falu lakosai számára. Minden vasárnap és minden ünnepnapon, a helyi fiatalok a falu legszebb istállójában gyültek össze, ahol ismerkedtek és életre szóló barátságokat kötöttek. A bükkaljai táncokra jellemző volt, hogy a leány nem csak a pár szerepét töltötte be, hanem a legényt támogatója is volt, akkor amikor a csizmáját verte. A csizmára mért ütések ritmusossága és ezek harmonikus kombinációja, olyan vonások, melyek csak a bükkaljai táncokra jellemző.
Kisszokond falu, Nagyszokond község része, azon kevés település közé tartozik, ahol még élnek a régi szokások, azok a hagyományok, melyek több száz évre nyúlnak vissza.