Aktuális hírek

turisztika

Felújítják az Ákos-Krasznamihályfalva-Krasznacégény-Királydaróc közötti útszakaszt

DSC_0366Rehabilitálni és modernizálni fogják az Ákost és Királydarócot összekötő útszakaszt. Adrian Ștef, a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Riedl Rudolf alelnök, Nicolae Bura megyemenedzser, Pataki Csaba szenátor valamint a Szatmár Megyei RMDSZ elnöke, Ákos község polgármestere és krasznamihályfalvi tanácsosok ma délben átadták a felújítandó útszakaszt a kivitelező cégnek.

A nyertes vállalat a SC DRUM CONSTRUCTSRL .
A cég 8 hónap újítja fel az útszakaszt melyre 36 hónap garanciát vállal.
Az útszakasz hossza 11.189 m.
A befektetés összértéke16.405.253,19 lej ÁFA nélkül.
A hat méter széles úttest mellett mindkét oldalon egy-egy méter széles út menti övezetet alakítanak ki.
A felújítási munkálatok során 18.460 m hosszan betonlapokkal burkolják az út menti árok partját. Összesen 64 hidat és 157 hidacskát építenek az árkok fölött az út menti ingatlanok számára. A veszélyesebb kanyarokban összesen 2.109 m fémkorlátot helyeznek ki, 80 tartóoszlopot valamint 15m-es szakaszon 6 útkereszteződést alakítanak ki.