Aktuális hírek

turisztika

Lakások egészségügyi kádereknek

DSC_0059Ma, július 12-én átadták a terepet a kivitelező cégnek.

Az objektum neve: Bérbevehető lakások fiatal egészségügyi káderek számára, Tudor Vladimirescu utca,7.szám, Szatmárnémeti.
Kedvezményezett : a Szatmár Megyei Tanács
A Szatmár Megyei Tanács kezdeményezésére bérbevehető lakásokat fognak építeni a Szatmárnémetiben található Tudor Vladimirescu utca,7.szám alatt levő területre,fiatal egészségügyi szakemberek számára, melyben 16 lakás lesz.
Az Országos Lakásügyi Hivatal (ANL) a lakásokat a ,,Construcţii locuinţe pentru tineri, destinate închirierii, specialişti din domeniul sănătăţii” országos program keretében finanszírozzák majd, a regionális fejlesztési és közigazgatási miniszterium költségvetéséből.
A beruházás összértéke : 3.023.226 lej (Áfával)
Az Országos Lakásügyi Hivatal (ANL) : 2.847.648 lej(Áfával)
A kivitelezési munkálatok ára : 1.621.492,54 lei (Áfa nélkül)
A nyertes vállalat az avasfelsőfalui ROMTEHNIC CONSTRUCT S.R.L.
A 820 négyzetméteres terület a Tudor Vladimirescu utca 7.szám alatt található és Szatmár megye és a Szatmár Megyei Tanács tulajdona.A meglévő területet a megyei tanács átadta az Országos Lakásügyi Hivatalnak. A tömbház 16 lakásból áll,melyből 8 egy szobás és 8 pedig két szobás,minden szinten 4 lakás lesz.