Aktuális hírek

turisztika

Sződemeteri Kölcsey-megemlékezés

13882286_928715607257596_2560916533683387316_nPataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke részt vett az immár XXVII.alkalommal megrendezésre kerülő sződemeteri Kölcsey-megemlékezésen, melyet a Szatmárnémeti Kölcsey Kör, az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület, Tasnád RMDSZ-szervezete, Sződemeter Református Gyülekezete valamint Sződemeter Polgármesteri Hivatala szervezett.

A rendezvényre Kölcsey Ferenc szülőfalujában levő református templom kertjében került sor. A résztvevőket Muzsnay Árpád, az EMKE főtanácsosa köszöntötte.
A megemlékezés Varga Sándor, a Szatmári Harag György Társulat színművészének, Kölcsey Ferenc Hymnus című költeményének a szavalatával vette kezdetét.
Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke, a rendezvény fővédnökeként mondott köszöntő beszédet.
A köszöntő beszédek és szavalatok után megkoszorúzták Kölcsey Ferenc szobrát. A megemlékezés Himnusz eléneklésével ért véget.