Aktuális hírek

turisztika

Hagyományos svábtalálkozó Nagymajtényban

DSC_0008Augusztus 7-én, immár XXVII.alkalommal került megrendezésre a hagyományos svábtalálkozó, melyet Nagymajtényban szerveztek. A rendezvényt a Német Demokrata Fórum megyei szervezete illetve a nagymajtényi szervezet, valamint a Majtényi Polgármesteri Hivatal közösen szervezett meg.

A találkozó felvonulással vette kezdetét, majd a helyi római katolikus templomban ünnepi szentmisét tartottak. Ezt követően a nagymajtényi Német Demokrata Fórum székhelyén sor került az ünnepélyes megnyitóra, melyet kultúrműsor követett.
A találkozón jelen volt Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke is, aki beszédében gratulált a szervezőknek valamint ígéretet tett arra, hogy jövőre jobb megyei utakon mehetnek majd Nagymajtényba az odalátogatók.