Aktuális hírek

turisztika

Nemzetiségi Folklórfesztivál

DSC_0081Szeptember 4-én, 12 órakor vette kezdetét a hagyományos bogdándi folklórfesztivál, a Nemzetiségi Néptánctalálkozó.

Az eseményt a Szatmár Megyei Tanács támogatásával a Szatmár Megyei Hagyományos Kultúrát Megőrző és Támogató központ valamint Bogdánd Község Polgármesteri Hivatala szervezte. A bogdándi szabadtéri színpadon minden évben a megyéből, az ország más részéből való valamint külföldi művészcsoportok találkoznak egymással. A Nemzetiségi Néptánctalálkozó megszervezését Sipos László tanár valamint a Rozsmalint néptáncegyüttest vezetője kezdeményezte. A fesztivál fő célja a népi hagyományok megőrzése és ennek, nemzedékről nemzedékre való átadása. A néptánctalálkozó a hagyománynak megfelelően, idén is a Sipos László emléktábla megkoszorúzásával vette kezdetét, majd a fesztivál résztvevői átvonultak a szabadtéri színpadhoz, ahol az érdeklődők végigkísérhették a 17 tánccsoport bemutatóját.