Aktuális hírek

turisztika

Tűzoltók Napja

dsc_0059A Román Katona Szobránál ünnepelték ma, szeptember 13-án a Tűzoltók Napját.

Az ünnepségen jelen volt Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke, Radu Bud kormánybiztos, Altfatter Tamás alprefektus, Ioan Rus alelnök, Kereskényi Gábor Szatmárnémeti polgármestere, Doina Feher alpolgármester illetve egy magyarországi küldöttség is. Szeptember 13.nagyon fontos nap a román történelemben. 1848. szeptember 13-án a tűzoltókatonák saját kérésükre, Pavel Zăgănescu százados vezetésével, részt vettek a törökök elleni Dealul Spirii-i csatában .
A Szatmár Megyei Tanács részéről , pénzjutalmat adott át Pataki Csaba elnök, azoknak a tűzoltóknak akik kiemelkedő eredményeket értek el a különböző szakmai versenyeken. Ezt követően a tűzóltók emlékplakettekkel jutalmazták meg az ünnepségen résztvevő hivatalosságokat, majd felvonult a díszörség. Az érdeklődök megtekinthették a tűzoltóság modern felszerelését. A ,, Romániai Tűzoltók Napja” alkalmából a felügyelőség munkatársai egy mentési gyakorlatot is bemutattak.