A MEGYEI TANÁCSRÓL

22Szept
23Szept
24Szept
Ezen a napon nincs tervezett nyilvános esemény.
HíREK
Teljes forgalomkorlátozás lép életbe 90 napos időtartamra a DJ 196 megyei út DN 19A csomópont - DJ 108P csomópontja közötti szakaszán, a 0+120-as km-től a 0+290-es km-ig, Alsószopor és Farkasóra között.
2024 szeptember 9-13. között tényfeltáró látogatásra került sor Szatmárnémetiben, amelynek célja a Szatmárnémeti Nemzetközi Repülőtér számára megújuló energiaforrásokra és energiahatékonyságra vonatkozó előzetes megvalósíthatósági tanulmány kidolgozása volt.
A Szatmár Megyei Hulladékgazdálkodási Interkommunális Fejlesztési Társulás (ADI) közgyűlésének teljes jogú tagjai, a megye városainak és településeinek képviselői ma aláírták az új társulás létrehozásáról szóló határozatot és alapszabályát.
Javában zajlik a Kraszna folyón átívelő híd felújítása Alsószopor és Farkasorra között, ami a térség közúti infrastruktúrájának helyreállítását célzó projekt fontos részét képezi. Jelenleg a híd tartópilléreinek megerősítésén és kiszélesítésén dolgozik a kivitelező.
Jó ütemben halad az Alsószopor – Farkasorra közötti útszakasz korszerűsítése: a kivitelező ma elkezdte a 196-os jelzésű megyei út ezen szakaszán az aszfaltozási munkálatokat.
Az Interreg VI-A NEXT Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna Program Monitoring Bizottsága jóváhagyta a következő időszakban finanszírozásra kerülő 43 projekt listáját. A Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás három projektben vezető partnerként, és egy projektben partnerként vesz részt a kiválasztott projektek közül.