A MEGYEI TANÁCSRÓL

01ápr
02ápr
03ápr
Ezen a napon nincs tervezett nyilvános esemény.
HíREK
Szatmár megyében a közigazgatási intézmények digitalizálásával előkészítjük a közszolgáltatások bürokrácia mentesítését. A Szatmár Megyei Tanács a mai napon partnerségi megállapodást írt alá Szatmár megye valamennyi városával és önkormányzatával egy olyan adatbázis létrehozásáról, amely biztosítja az intézmények közötti kommunikációt, lehetővé téve ezzel a lakosok számára, hogy közvetlenül, hivatali látogatás nélkül férjenek hozzá a helyi közszolgáltatásokhoz.
Szatmár megye 26 településének tanulói ősztől elektromos iskolabuszokkal járnak majd iskolába. Szatmár az ország első öt megyéje között van, amely aláírta a szerződést az Országos Helyreállítási Terv forrásaiból vásárolt kisbuszok első tételére.
Európai forrásokat fektetünk be az Avasfelsőfalui Városi Kórház új épületének energetikai rehabilitációjába! A Szatmár Megyei Tanács elnöke, Pataki Csaba ma írta alá a Far Foundation, Sfera Con és a Campeador kft-k társulásával a kórház épületének energiahatékonyságának növelése projekt, tervezésére és kivitelezésére vonatkozó szerződését.
Lázári és Mikola községek több mint 10 000 lakosa modern víz- és csatornahálózatot használhat.
A Szatmár Megyei Múzeum jól láthatóan halad a bővítés és korszerűsítés útján, hogy a mai kor elvárásaihoz méltó módon mutassa be Szatmár megye történelmét és kultúráját.
Egy újabb lépéssel javul az Avas-hegységbe látogató turisták biztonsága: Szatmár megyében, Batarcson a Via Ferrata pálya közelében épül meg a második hegyimentő bázis, a Szatmár Megyei Tanács által finanszírozott projekt keretében.