4 új, határmenti együttműködésen alapuló projektet indít el a a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás
Az Interreg VI-A NEXT Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna Program Monitoring Bizottsága jóváhagyta a következő időszakban finanszírozásra kerülő 43 projekt listáját. A Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás három projektben vezető partnerként, és egy projektben partnerként vesz részt a kiválasztott projektek közül.

Az a 3 projekt, amelyekben a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás vezető partner, és amelyeket támogatást nyertek:
•    Egyenlő hozzáférés a fogászati ellátáshoz a határon átnyúló régióban – rövidítve 4YOURSMILE, amelynek fő célja az egyenlő hozzáférés biztosítása a szájegészségügyi ellátáshoz a határon átnyúló régió gyermekei számára a sfogászati létesítményekbe történő beruházások, promóciós tevékenységek, valamint a szakemberek képességfejlesztése révén. A társulás partnerei ebben a projektben: Kárpátaljai Regionális Fejlesztési Ügynökség (UA), Nagykálló Város Önkormányzata (HU), Erdőd Város Önkormányzata és Sárközújlak Város Önkormányzata (RO). A projekt tevékenységei közé tartozik két iskolai fogorvosi rendelő létrehozása (Erdődön és Sárközújlakon), promóciós tevékenységek Szatmár megyében, valamint tapasztalatcserék a szakemberek számára.
•    Határon átnyúló együttműködés az energiahatékonyságért a megújuló energiaforrások használatával – rövidítve SMART ENERGY, amelynek fő célja az együttműködés megerősítése a határon átnyúló régióban az energiahatékonyság és a megújuló energiaforrások területén közös tevékenységeken keresztül, amelyek növelik az ismereteket, fokozzák a tudatosságot, és hozzájárulnak a megújuló energiaforrások fokozottabb felhasználásához. A Társulás partnerei ebben a projektben a Kárpátaljai Regionális Fejlesztési Ügynökség (UA) és Újfehértó Város Önkormányzata (HU). A projekt tevékenységei közé tartozik egy fotovoltaikus panelrendszer telepítése a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórházban, egy nyilvános kampány a megújuló energiáról, valamint tapasztalatcserék.
•    Egy inkluzív interkulturális oktatási rendszer felé a határon átnyúló területen – rövidítve INCLUSIV.EDU, amelynek fő célja az inkluzív interkulturális oktatás előmozdítása a határon átnyúló területen közös intézményi együttműködés révén. A Társulás partnerei ebben a projektben az "Edelweiss" Jótékonysági Szervezet Kárpátaljai Régióból (UA) és a Beregi Helyi Önkormányzatok Szövetsége (HU). A projekt tevékenységei közé tartozik az inkluzív interkulturális oktatás előmozdítását célzó tevékenységek szervezése 6 Szatmár megyei iskolában (diáktáborok, műhelymunkák a tanárok számára, tapasztalatcserék).
Ezen kívül a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás partnere a HU-RO-UA határ menti régió helyi közösségeinek együttműködése közös tervezés, kapacitásfejlesztés és partnerségek érdekében – rövidítve PLANNING4YOU projektnek, amelynek fő célja a határon átnyúló területfejlesztési tervek előkészítése és a HUROUA határ menti régió értékelése. A projekt vezető partnere a Nemzetstratégiai Kutatóintézet (HU), és a projekt tevékenységei közé tartozik három Sszatmár megyei község fejlesztési stratégiájának frissítése, Szatmár megye kulturális.