8 új elektromos kisbuszt adtak át a tanulóknak
Aranyosmeggyes, Batarcs, Lázári, Avasújváros, Szopor, Nagytarna, Szatmárhegy és Királydaróc községek több mint 1000 diákját fogja szállítani a következő tanév kezdetétől az a 8 elektromos kisbusz, amely ma megérkezett Szatmár megyébe.

A ma átadott kisbuszok a részei annak a 40 darabos flottának, amelyeket a Szatmár Megyei Tanács az Országos Helyreállítási Terv, illetve kormányzati alapok keretében pályázott és nyert meg. "Ezeknek a kisbuszoknak köszönhetően ősztől több, mint 6000 Szatmár megyei diák fog biztonságos és környezetbarát kisbuszokkal iskolába járni, ami egy nagyon fontos lépés a minőségi oktatás felé." - nyilatkozta Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke a járművek átvételekor.
A 40 jármű a megye községeiben élő diákokhoz fog eljutni az új tanév kezdete előtt. A szerződések teljes értéke 41,7 millió lej.