2024. február 27-én Szatmárnémetiben került sor a RENEWSM projekt zárókonferenciájára. A projekt megvalósítási ideje 12 hónap volt, a finanszírozása Izland, Liechtenstein és Norvégia által a EGT 2014-2021 pénzügyi mechanizmuson keresztül, a „Románia Energia Programon” belül nyújtott támogatásokkal valósul meg. A zárókonferenciát a Szatmár Megyei Közösségi Fejlesztési Társulás elnöke, Pataki Csaba és Leif Grandum, a norvég Vista Analyse AS partner képviselője nyitotta meg. A konferencia programjában szerepelt a projekt és annak eredményeinek bemutatása, a norvég partner által a projekt keretében kidolgozott, a Szatmár megyei megújuló energiaforrások potenciáljáról szóló jelentés bemutatása, valamint megbeszélések a közeljövőben Szatmár megyében a megújuló energia területén megvalósuló lehetséges projektekről.
A projekt tevékenységei a következők voltak: lakossági kampány a megújuló energiával, az energiahatékonysággal és az energiabiztonsággal kapcsolatos ismeretek növelésére (1000 diák és 1000 felnőtt Szatmár megyéből); a Vista Analyse AS partner által készített jelentés a megújuló energiaforrások Szatmár megyében rejlő lehetőségeiről; képzés 40 közintézmény és civil szervezet képviselőjének az alternatív energiaforrásokról, energiahatékonyságról és energiabiztonságról; tapasztalatcsere norvégiai tanulmányút formájában a Társulás és a helyi hatóságok 10 képviselője számára.
A projekt főbb eredményei közép- és hosszú távon a következők: a megújuló energiaforrásokkal, az energiahatékonysággal és az energiabiztonsággal kapcsolatos ismeretek bővítése a helyi hatóságok és intézmények 50 képviselője számára, ami hosszú távon kevésbé szén-dioxid-intenzív és fokozott ellátásbiztonságot eredményez; Szatmár megye 2000 lakosának tudatosítása a megújuló energiaforrásokkal, az energiahatékonysággal és az energiabiztonsággal kapcsolatban.
A projekt összértéke 163 205 euró, amelyből 138 724 euró az EGT Támogatásokból származó finanszírozás. A RENEWSM projekt fő célja Szatmár megye lakossága ismereteinek megszilárdítása és tudatosságának növelése a megújuló energiával, az energiahatékonysággal és az energiabiztonsággal kapcsolatban.