Szatmár megye 2025-ös konszolidált költségvetése: 451 930 920 lej. Ebből 257 499 020 lej (57%) fejlesztési és korszerűsítési projektekre fordítanak, 194 431 900 lej (43%) pedig működési kiadásokra, beleértve az egészségügyi szolgáltatásokat, a szociális ellátórendszert, illetve a speciális oktatási intézmények támogatását.
A Tanács célja továbbra is a megye kiegyensúlyozott és fenntartható fejlődése, minden térség bevonásával.
„A 2025-ös megyei költségvetést nagy odafigyeléssel állítottuk össze, a hatékonyságra és a fejlődésre helyezve a hangsúlyt, hogy minden befektetett lej közvetlenül szolgálja a lakosság érdekeit. Továbbra is azokat a beruházásokat helyezzük előtérbe, amelyek elősegítik az infrastruktúra fejlesztését, az életszínvonal növelését, valamint a közszolgáltatások javítását. Fejlesztjük az úthálózatot, korszerűsítjük az egészségügyi rendszert, beruházunk az oktatásba, a digitalizációba és a környezetvédelembe. Továbbra is együttműködünk minden partnerünkkel e projektek megvalósításáért, és folytatjuk az európai uniós és kormányzati források bevonását a nagyobb beruházások finanszírozására. Meg akarjuk mutatni, hogy Szatmár megye egyre modernebbé és vonzóbbá válik minden lakosa számára” – nyilatkozta Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke.
2025-ös prioritási projektek Szatmár megyében
1. Egészségügy és orvosi szolgáltatások
Szatmár megye célkitűzése 2025-ben az egészségügyi rendszer jelentős korszerűsítése, modern felszerelések és felújítási projektek révén.
Az alábbi kiemelt egészségügyi beruházások valósulnak meg:
Ezek a beruházások közvetlenül hozzájárulnak a megye lakóinak egészségügyi biztonságához és az életminőség javításához.
2. Közúti infrastruktúra és közlekedés
A megye összeköttetéseinek javítása érdekében a közúti infrastruktúra fejlesztése kulcsfontosságú terület. A 2025-ös évre az alábbi jelentős beruházások vannak előirányozva:
Ezek a beruházások hozzájárulnak a közlekedésbiztonság javításához, a gazdasági kapcsolatok élénkítéséhez és a lakosság mobilitásának növeléséhez a megye egész területén.
3. Vészhelyzet-kezelés
A Vészhelyzeti Monitorizáló, Koordináló és Támogató Központ építési munkálatainak befejezése
– A központ célja a válsághelyzetek gyors és hatékony kezelése
– Javítja a katasztrófaelhárítás, beavatkozás és koordináció szintjét megyei szinten
4. Környezetvédelem
A megyei hatóságok olyan intézkedéseket vezetnek be, amelyek biztosítják a tisztább, biztonságosabb környezetet a lakosság számára:
Ezzel a megye hozzájárul a klímavédelemhez, a zöld átmenet előmozdításához és a jövő generációi számára élhetőbb környezet kialakításához.
5. Oktatás
Szatmár megye elkötelezett a fiatalok jövője iránt, és az oktatásba történő beruházásokat 2025-ben is folytatja az alábbi intézkedésekkel:
Ezek az intézkedések hozzájárulnak egy korszerűbb, inkluzívabb és hatékonyabb oktatási rendszer kiépítéséhez Szatmár megyében.
6. Digitalizáció és közigazgatási modernizáció
A Szatmár Megyei Tanács napirendjén kiemelt helyet foglal el a közigazgatás digitalizálása és a lakossági szolgáltatások korszerűsítése:
E fejlesztések célja, hogy a Szatmár megyei polgárok gyorsabban, könnyebben és korszerűbb módon juthassanak hozzá a közigazgatási szolgáltatásokhoz – egy modern, digitálisan orientált megyei közigazgatás kialakítása érdekében.
7. Szociális ellátás
A Szatmár Megyei Tanács továbbra is elkötelezett a szociálisan hátrányos helyzetű személyek életkörülményeinek javítása mellett, támogatva az alábbi projektet:
8. Kultúra
A megyei tanács folytatja a kulturális infrastruktúra korszerűsítését, hogy minden lakos hozzáférhessen a színvonalas kulturális kínálathoz:
2025-ben a Szatmár Megyei Tanács folytatja a már megkezdett fejlesztések megvalósítását, valamint új beruházásokat is tervez – mindezt a megye fenntartható fejlődése érdekében.