Aláírták a Megyei Hulladékgazdálkodási Fejlesztési Társulás alapszabályzatát
A Szatmár Megyei Hulladékgazdálkodási Interkommunális Fejlesztési Társulás (ADI) közgyűlésének teljes jogú tagjai, a megye városainak és településeinek képviselői ma aláírták az új társulás létrehozásáról szóló határozatot és alapszabályát.

A megalakulást követően a Hulladékgazdálkodási Társulás átveszi a megye összes helyi közhatóságának felelősségét a nem veszélyes hulladékok szamosdobi ökológiai hulladéklerakóban való kezeléséért. Igy a megye valamennyi települése számára csupán egy megbízatási szerződés lesz, az eddigi 65 helyett. A Szatmár Megyei Tanács elnöke szerint a Managementul Deșeurilor SRL által nyújtott szolgáltatások semmilyen módon nem változtatják meg a szamosdobi ökológiai hulladéklerakó jelenlegi díjait. A háztartási hulladék feldolgozásának és tárolásának díjai Szatmár megyében még mindig a legalacsonyabbak közé tartoznak Romániában.